Зимовий сад в приватному будинку і квартирі: рекомендації по створенню і змісту

Зимовий сад в приватному будинку і квартирі: рекомендації по створенню і змісту

Зимовий сад в приватному будинку, квартирі, на дачі або балконі - частка літа круглий рік. Створення затишного місця краси і відпочинку має на увазі реалізацію серйозного інженерного рішення і вимагає скрупульозності на усіх етапах починаючи із створення проекту і закінчуючи реалізацією. Якщо врахувати усі нюанси, домашня оранжерея стане родзинкою домоволодіння, а відхід за нею - улюбленим хобі. Правильно спроектувати, створити і облаштувати сад в приміщенні допоможе ця стаття.

Зимовий сад в приватному будинку — особливий куточок, де розміщуються різні кімнатні рослини, створюючи особливу атмосферу


Що таке зимовий сад: основні характеристики і особливості

Зимовий сад - це приміщення із специфічним призначенням. Служить для розміщення екзотичних, кімнатних і теплолюбних рослин, вимагає наявності спеціальних систем опалювання, водопостачання і освітлення з максимально раціональним використанням природного сонячного тепла і світла. Звичайна ця скляна споруда в металевому, алюмінієвому, дерев'яному або металопластиковому каркасі. Може бути продовженням вітальні у вигляді тераси.

Рослини в зимовому саду здатні очищати повітряний простір від шкідливих речовин, насичувати його киснем і неповторним квітковим ароматом

Зимовий сад - це не окрема будова, а невід'ємна частина будинку. Вона захищена від атмосферних впливів(дощу і вітру) скляним дахом і стінами.

Краса і аромат кольорів роблять позитивний вплив на нервову систему людини. Зелена зона виконує ряд позитивних функцій, зокрема:

  • збагачує приміщення киснем;

Зимовий сад можна організувати у вигляді прибудови до будинку в окремій добре освітленій кімнаті

  • перешкоджає проникненню пилу в житло;
  • відхід за рослинами стає корисним і оригінальним хобі;
  • зелена зона - територія комфорту, релаксації у будь-яку пору року і у будь-яку погоду.

Корисна порада! Для спорудження зимового саду не обов'язкова наявність просторого будинку або двору. Створити затишний куточок літа можна навіть на балконі або лоджії квартири.

Зимовий caд — этo зacтeклeннoe пoмещeниe c oтoплeниeм і ecтecтвeнним ocвeщeниeм, кoтopoe мoжeт бути як oтдeльним cтpoeниeм, тaк і пpoдoлжeнием жилoгo

Зимовий сад в приватному будинку: історія виникнення

Ще в 4 тисячоліття до нашої ери з'явився перший зимовий сад. Картинки із зображенням кам'яних ваз в палацах Стародавнього Єгипту наочно свідчать про це. Послідовники єгиптян - древні римляни, які почали розміщувати міні-сади на підвіконнях. Багаті володарі усадьб могли дозволити собі перистиль - сад в середині будови, оточений колонами.


Зимові сади до Європи дійшли вже в XI столітті. Король Голландії Вільгельм влаштував квіткову оранжерею у своєму палаці. Незабаром з'явилися "помаранчові будиночки" - це будови, де круглий рік цвіли цитрусові.

У усе врмена зимові сади широко використовувалися при будівництві заміських будинків, пентхаусов, культурно-оздоровчих і бізнес-центрів

Оранжерея у Версалі часів Людовика XIV вважається найкрасивішою в історії і збереглася до наших днів. Не менш відомі оранжереї палацу Потсдама Сан-Суси. У XVIII столітті цитрусові змінили тропічні рослини. Зимові сади вважалися розкішшю до XIX століття, коли Натаниэл Уорд спробував вирощувати рослини під скляним куполом.

У 1854 році англієць Джозеф Пакстон побудував "Кришталевий палац" - прототип сучасного зимового саду.

Якщо спочатку зимові сади використовувалися виключно для розведення теплолюбних екзотичних рослин, то зараз це може бути місце для вітальні, кабінету, галереї або просто відпочинку

Сьогодні прибудувати зимовий сад до будинку може практично кожен. Також його можна розташувати на балконі або на терасі.

Зимовий сад і оранжерея у будинку: схожість і відмінності

Між теплицею, оранжереєю і зимовим садом є певні відмінності, попри те, що ці поняття споріднені. Усі приміщення мають однакове призначення в плані культивування рослин в проміжній зоні між житлом і відкритою територією. В той же час, теплиця і оранжерея — самостійні будівлі, а зимовий сад — це невід'ємна частина, гармонійне продовження житла.

Оранжерея(спрощеніший варіант - теплиці) орієнтована в основному на вирощування рослин в спеціальних умовах


Теплиці, у своїй більшості, мають тимчасове призначення для вирощування різних видів культур в спеціальних умовах на певному етапі. З фото оранжереї видно, що це місце вирощування екзотичних сортів рослин, наприклад, орхідей або цитрусових. З цією метою створюють спеціальні кліматичні умови з підвищеною вологістю і температурою, які можуть бути важкими для фізичного стану організму людини. Тривале перебування в них некомфортно і небажано.


Надрукувати